Wyprawka

Podstawowa wyprawka – sprawdź czy wszystko masz przygotowane!

Jeżeli już podjęliśmy przemyślaną decyzję dotyczą nabycia kociaka, wybraliśmy hodowcę, do którego mamy zaufanie, przychodzi czas na zgromadzenie wyprawki dla nowego domownika.

Transporter

Każdy maluszek/ kot dorosły powinien mieć swój solidy transprter, w którym będzie podróżował czy na wizyty weterynaryjne czy też na wakacje. Transporter powinien być plastikowy, solidnie wykonany i bezpieczny. Jego rozmiar powinien być na tyle duży, żeby kot swobodnie mógł w nim się położyć i rozporostować. Ragdolle to duże koty także przenoska nie może być za mała. Odradzamy przenoski wiklinowe, torby na ramię, ponieważ nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. Wikilina może się rozpaść a z torby koty potrafią wyjść.

Kuweta

Im większa kuweta tym lepiej dla ragdolla ale oczywiście nie musi ogromna. Polecamy kuwety zakryte z filtrem węglowym zapewniającą kotu intymność i bezpieczeństwo.

Żwirek

Żwirków dostępnych na rynku jest bardzo wiele – warto skonsultować z hodowcą do jakiego żwirku był kociak przyzywyczajony. My stosujemy żwirki silikonowe albo żwirek firmy Golden Grey, którym wszystkim bardzo polecamy 🙂

Łopatka

Elementem niezbędnym jest łopatka do wybierania zanieczyszczeń z kuwety.

Karma sucha

Na pierwsze dni w nowym domu hodowca podaruje kociakowi karmę w wyparwce jednak należy się przygotwać na przybycie nowego domownika i zapewnić mu zapas karmy. Nasze kociaki są karmione głownie karmą Applaws, Acana oraz Orjen. Pamiętajmy, że dostęp do suchej karmy kociak powinien mieć non stop tak samo jak do świeżej wody! Warto rozważyć zakup fontanny, aby zachęcić kotka do picia wody. Fontanna zapewnia również swieżą wodę ze względu na filty, które zawiera.

Karma mokra

Kociaki również jedzą mokrą karmę. Należy się zaopatrzeć w saszetki. Nasze maluszki jedzą saszetki firmy animonda, gimpet, almo nautre oraz feline porta. Dodatkowo należy pamiętać o karmieniu kota mięsem, które powinno być głównym składnikiem diety malca – a saszetki jedynie jej urozmaiceniem. Kociaki są przyzywyczajone do surowej wołowinki, gotowanego kurczaka oraz indyka . Od czasu do czasu dostają rybkę np mintaj gotowany. Warto urozmaicać dietę serwując kotu biały/żółty serek, jogurt naturalny, gotowane żółtko z jajka kurzego lub przepiórczego.

Miski

Polecamy miski ceramiczne, które łatwo się czyści. Kot powinien mieć 3 miseczki do karmy suchej, wody oraz do karmy mokrej.

Nożyczki do obcinania pazurków

Specjalistyczne nożyczki ułatwią obciananie pazurków i sprawią, że zabieg ten będzie przebiegał w bardziej przyjaznej atmosferze 😉

Szczotka do pielęgnacji sierści

Na rynku jest wiele rewelacyjnych szczotek do czasenia sierści – należy wybrać tę, która druciki ma zakończone kuleczkami. Skóra ragdolla jest delikatna a kuleczki zapiegną jej podrażnieniu.

Drapak

Każdy kot marzy o swoim miejscu do drapania, na którym mógłby spędzać wolny czas. Drapak służy koty do relaksu, snu i zabawy 🙂  Są różne wersje drapaków – warto sprawić kotu taki prezent – z pewnością odwdzięczy się mruczeniem i szerokim uśmiechem 😉

Legowisko

Nasz pupil będzie zadowolony jeśli będzie miał na wyłączność swoją , prywatną kanapę.

Zabawki

Koty to niezwykle rozrywkowe stworzenia. Pamiętajmy o zabawkach dla naszego pupila – im więcej tym lepiej 😉