DE*Solenzaras Victoria Secret

DE*Solenzara’s Victoria Secret, po domowemu Helga. Helga jak wskazuje jej domowe imię przyjechała do nas z Niemiec. Jest spełnieniem moich marzeń o kociaku, po Junko Supurrsonic*PL, która kilka lat temu pojechała do Niemiec, by wspierać program hodowlany naszej przyjaciółki Biggi.  Junko jest córką SE*Angelicdolls Snow Princess i naszego GIC JW Escape’a Supurrsonic*PL  – pochodzi z linii, którą straciliśmy w programie hodowlanym bez perspektyw na ‘odzyskanie’. Jedyną opcją do powrotu do tego rodowodu był zakup kociaka po Junko Supurrsonic*PL a dzięki uprzejmości i serdeczności Biggi, udało się nam to marzenie zrealizować.

Helga jest także córką wspaniałego, duńskiego kocura DK*Ragakitty Agamemnon o rzadko spotykanym umaszczeniu liliowy bicolour. Dzięki swojemu ojcu nasza koteczka niesie w genach kolor czekoladowy – kto wie być może w przyszłości skorzystamy z tego potencjału i spróbujemy swoich sił w hodowli tej odmiany barwnej u ragdolli?

Helga jest wspaniałą kotką o temperamencie ragdolla, o którym marzy każdy opiekun i hodowca tej rasy. Ponadto charakteryzuje się imponującym rozmiarem, niewiarygodnie pięknym kolorem oka, wspaniałą ekspresją, silną budową. Jest absolutnie wyjątkowa i bliska mojemu ideałowi ragdolla.

Na swojej pierwszej wystawie uzyskała wspaniałe rezultaty: ex1, BIV, nom BIS oraz BIS kitten czyli została wybrana najlepszym ragdollem w umaszczeniu blue bicolour oraz została uznana za najlepszego kociaka wśród przedstawicieli kotów wszystkich ras półdługowłosych.  Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że Helga jest z nami.